top of page

ÇAYELİ  VAKFI

KAMUOYU  AÇIKLAMASI

23.05.2021

Geçtiğimiz  günlerde  İyi Parti Başkanı Meral Akşener’in talihsiz bir şekilde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ‘ı İsrail Başbakanı Netanyahu’ya benzetmesi toplumumuzda çok büyük bir infial yaratmıştır.

Buna rağmen malum partinin lideri toplumun bu hassasiyetini dikkate almadan,21.05.2021 tarihinde   Rize ziyaretini gerçekleştirip büyük bir tahrike sebebiyet vermeyi göze almıştır. Sağduyulu Rize halkı bu oyuna gelmemiş ve tahrike alet olmamıştır. Malum partinin lideri yaptığı bu gezide, İkizdere  ve Çayeli’nde vatandaşla sözlü tartışmaya girdiği gibi, yanındaki tahrikçiler ,korumalar  işi  daha da ileri götürerek, soru soran vatandaşa orantısız şiddet uygulamışlardır.

Çayeli’mizdeki bu   tahrik, aşağılama, halkın huzurunu bozma ve ülkemiz nezdinde itibarını zedeleyici  provakatif haraketlerde bulunma cüretini gösteren malum Parti Başkanı başta olmak üzere çevresindeki tüm heyeti şiddetle kınıyoruz.

Yine aynı gün  yaşanan bu olayların ardından , basın meslek ilkelerini çiğneyerek, çok çirkin bir açıklama, Can Ataklı tarafından yayınlanmış  ve bu malum şahıs içindeki çirkin  kinle ,hakaret, tehditvari (sersem,sepelek,aptal,cahil,korkak,beyinsiz,kiralık ve zavallı) aşağılık sözlerle Rizelilere büyük bir terbiyesizlik yapma cüretinde bulunmuştur.

Rize’mize ,Çayeli’mize yöneltilen ağza alınmayacak sözleri sarfeden malum şahsı da  kınıyoruz.

21.05.2021 tarihinde yaşanan ülkemiz insanına, hemşehrilerimize yöneltilen çirkin hakaret,kaba kuvvet ve tehditleri kamu vicdanına havale ediyor, konu ile ilgili  tüm hukuki girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna beyan ve arz ediyoruz.

                                                                                                                                                ÇAYELİ VAKFI

                                                                                                                                           YÖNETİM KURULU

bottom of page