top of page

Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize destek

Güncelleme tarihi: 7 Haz 2018

Savaş mağduru olan ve çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize destek olabilmek adına Hatay Yayladağ Kızılay yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde kardeşlerimizin en çok temizlik ve hijyen maddelerine ihtiyaç duydukları bilgisine ulaştık. bir tırın aldığı 24.000 kg temizlik maddesinin Türkmenlere ulaştırılmak üzere Yayladağ Kızılay yetkililerine ulaştırıldı

Vakfımıza hayırsever iş adamı Gokhan Öngel tarafından bağışlanan mutfak malzemeleri Türkiye’ye sığınan ve Kızılay tarafından hazırlanan Türkmen kardeşlerimizin barındığı kamplarda kullanılmak üzere Hatay Yayladağ Kızılay Şubesi’ne bağışlandı.

Vakfımıza hayırsever iş adamı Osman Çarmıklı tarafından bağışlanan kişisel temizlik malzemelerinin Türkiye’ye sığınan ve Kızılay tarafından hazırlanan Türkmen kardeşlerimizin barındığı kamplarda kullanılmak üzere Hatay Yayladağ Kızılay Şubesi’ne bağışlanmıştır.Vakfımız, savaş mağduru ve çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize en çok ihtiyaç duydukları temizlik, hijyen, tabak, bardak vb. malzemeleri hayırseverlerimizin ve Yönetim Kurulu'muzun katkılarıyla ulaştırmıştır.

Kızılay yetkililerinden aldığımız en son haberlere göre bize sığınan kardeşlerimizin kaldığı çadırlarda en az 6 çocuğun olduğudur.

Savaş mağduru çocukların üzerindeki savaş psikolojisini bir nebze olsun azaltmak, çocuklara çocukluklarını yaşatabilmek adına Vakfımız, "Oyuncak Toplama Kampanyası" başlatmış ve öğrencilerimizin katkılarıyla toplanan oyuncaklar Kızılay Yayladağ Şubesine gönderilmiştir.


Vakfımıza hayırsever işadamları Çarfarma ve Lokum İstanbul firmaları tarafından bağışlanan kişisel temizlik ve bakım malzemeleri Türkiye’ye sığınan ve Kızılay tarafından hazırlanan Türkmen kardeşlerimizin barındığı kamplarda kullanılmak üzere Hatay Yayladağ Kızılay Şubesi’ne bağışlanmıştır.

Comments


bottom of page